جزییات خبر

باز نشر کتاب «نالة ماؤشان» داستان زندگی عین القضات همدانی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۴ - ۱۰:۵۰ | نویسنده:
کتاب «نالة ماؤشان» به قلم شهناز صاعلی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی تجدید چاپ شد.

کتاب «نالةماؤشان» زندگی‌نامه‌ی عین‌القضات همدانی دانشمند و فیلسوف بزرگ ایرانی برای بار دوم از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی بازنشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، این اثر هفتمین جلد از مجموعه «مفاخر ایران» است که بار اول در سال 1377 به قلم شهناز صاعلی منتشر شد و به ‌زودی با ویراستاری جدید روانه بازار کتاب می گردد.

«نالةماؤشان» اثری داستانی است و خواننده در آن نه تنها با شخصیت، منش، دانش بسیار و اندیشه‌های عرفانی، اشراقی عین‌القضات همدانی آشنا می‌شود، بلکه می‌تواند به وضوح به وضعیت حاکم بر جامعه آن روزها پی ببرد.

عین القضات همدانی در سال 476  هجری قمری در همدان متولد شد و دوران نوجوانی خود را در خراسان نزد فیلسوف و دانشمند بزرگ، عمر خیام نیشابوری و استادانی چون محمد جمویه گذرانید و آموزش دید. او به علوم ریاضیات، ادب، فقه، کلام و فلسفه تسلط پیدا کرد و به سبب تبحری که در فقه به دست آورد عنوان قاضی و مدرس را هم کسب کرد.

عین القضات همدانی - همچون منصور حلاج - در گفتن آن‌چه می‌دانست بی‌پروا بود و به همین سبب او را به دعوت الوهیت متهم ساختند و «قوام‌الدین درگزینی» وزیر وقت، توانست با دسیسه چینی حکم قتل او را بگیرد.

کتاب «نالةماؤشان» قرار است در 128 صفحه و به‌صورت مصور به زودی در فروشگاه‌های دفتر نشر فرهنگ اسلامی ارایه شود.

بر همین اساس سایت دفتر نشر فرهنگ اسلامی به نشانی www.daftarnashr.com و یا کانال تلگرامی آن به نشانی  Telegram.me/daftarnashr  اطلاعات بیشتری را در اختیار علاقه‌مندان به تهیه این آثار قرار می‌دهد. 

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.