جزییات خبر

باز نشر کتاب «فرصتی برای شیخ» داستان زندگی شیخ بهایی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۴ - ۱۰:۵۸ | نویسنده:
کتاب «فرصتی برای شیخ» اثر کامران پارسی نژاد برای بار دوم در دفتر نشر فرهنگ اسلامی تجدید چاپ شد. 

«فرصتی برای شیخ» زندگی نامة شیخ بهاءالدین، محمد بن حسین عاملی معروف به شیخ بهایی دانشمند بنام دورة صفویه می باشد. این کتاب عنوان هشتم از مجموعة «مفاخر» چاپ دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، چاپ دوم «فرصتی برای شیخ» با ویراست جدید اثری از کامران پارسی نژاد به زودی راهی بازار نشر می گردد.

شیخ بهایی حکیم، منجم، ریاضیدان، معلم، معمار ، مورخ ، داستان نویس ، عارف و دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری است. به پاس خدمات وی به علم ستاره شناسی، یونسکو سال 2009 که مصادف با سال نجوم بوده، نام وی در لیست مفاخر ایران ثبت گردید. نقش ارزندة شیخ بهایی در بنای جدید اصفهان و بنای اماکن عمومی، چون مسجدها، پل ها، میادین، حمام ها و عمارات مختلف به خوبی مشخص است. با گذشت سالیان متمادی، بناهای او، همچنان استوار  و به زیبایی هر چه تمام تر در معرض دید مشتاقان قرار دارد و نابود نشده است.

او منصب شیخ الاسلامی پایتخت صفوی، را در دربار مقتدرترین شاه صفوی، شاه عباس بزرگ از53 سالگی تا آخر عمر (75 سالگی) برعهده داشت. وی هیچ گاه به مدح شاهان نپرداخت و همیشه در صدد بود تا از قدرت آنها به سود مردم استفاده کند.

در این کتاب زند گی نامه شیخ به صورت داستان و با بیانی شیوا روایت شده است.

کامران پارسی نژاد، داستان نویس، پژوهش گر و منتقد ادبی متولد 1342 در تهران می باشد. این فعال فرهنگی تا کنون جوایز بسیاری را به خود اختصاص داده است که از آن جمله: برگزیده سومین جشنواره انتخاب رسانه و خبرنگاران برگزیده کتاب  در سال 1383، مقام دوم در بخش پژوهش ادبی دهمین دوره انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس برای کتاب «جنگی داشتیم، داستانی داشتیم» آبان 1385، برگزیده سومین جشنواره کتاب به عنوان منتقد  در آذر 1385 و.. می باشد.

این کتاب در 208 صفحه و به صورت مصور به زودی در فروشگاههای دفتر نشر فرهنگ اسلامی ارائه می گردد. علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.daftarnashr.com ویا کانال تلگرام Telegram.me/daftarnashr مراجعه فرمایند. 

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.