جزییات خبر

گزیده ای از میراث شیعی ادبیات عرب در «فیض روح القُدُس»

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ - ۱۱:۳۸ | نویسنده:
انتشار کتاب «فیض روح القُدُس» به قلم مهدی امین فروغی در دفتر نشر فرهنگ اسلامی

 

گزیده‌ای از میراث شیعی ادبیات عرب در قالب کتابی با عنوان «فیض روح القُدُس» با قلم «مهدی امین فروغی» به زودی منتشر می شود.

روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ناشر این اثر با اعلام این خبر توضیح داده است: «مقدمه‌ی این کتاب نمونه‌هایی از اشعار عرب جاهلی را از نظر گذرانیده و مضامین شعری عصر جاهلیت را به نظاره نشسته است. «فیض روح القُدُس» همچنین نمونه‌هایی از برترین اشعار شیعی در حوزه‌ی ادبیات منظوم عرب را در بر دارد که به همراه شرح حال شاعر، فرا روی علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مهدی امین فروغی در این باره گفت: تاریخ پر فراز و نشیب  تشیع مشحون از آثاری درخشان در عرصه‌ی ادبیات منظوم است که در طول اعصار و قرون به منزله‌ی رسانه‌ای تاثیرگذار، پیام آسمانی قرآن و معارف حقّه‌ی پیامبر و اهل بیت (علیهم‌السلام) را گسترش داده است.

به گفته‌ی وی در میان اشعار شیعی، آثاری چند از این امتیاز برخوردار است که به مهر تایید برخی از معصومان نیز مزّین شده است، اگرچه برخی از آن آثار به گونه‌ای خاص بر دل و جان شیعیان نشسته که گویی تاییدی از عالم معنا را هم با خود دارد.

کتاب «فیض روح القُدُس» تلاش می‌کند تا گزیده‌ای از این میراث گرانسنگ را فراروی دوست‌داران فرهنگ اهل بیت (علیهم‌السلام) قرار دهد.

دفتر نشر فرهنگ اسلامی به زودی این کتاب را در 233 صفحه راهی بازار نشر می‌کند.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.