جزییات خبر

بازنشر کتاب «سیمرغ سهند» داستان زندگی شهریار

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۴ | نویسنده:
کتاب «سیمرغ سهند» اثر محمدرضا اصلانی برای بار سوم از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی تجدید چاپ شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، محمد رضا اصلانی نویسنده این اثر  توضیح داد که کتاب زندگی استاد شهریار در سال 1377 برای نخستین بار  و در سال 1380 برای بار دوم منتشر شد و اکنون این کتاب با ویرایشی جدید و باز نویسی و الحاق‌های لازم روانه بازار نشر می شود.

این در حالی است که زندگی شهریار تا کنون به شکل‌های متفاوتی در قالب آثار مکتوب و سینمایی و تلویزیونی به تصویر کشیده شده است. روایت‌هایی که در عین حال بازتاب‌های متفاوتی در میان مخاطبان و حتی اعضای خانواده آن استاد شهیر ادب فارسی داشته است.

در همین زمینه محمد رضا اصلانی نویسنده کتاب «سیمرغ سهند» معتقد است در بیان بیوگرافی هنرمندان و شخصیت‌های برجسته، طبیعی است که باید قسمت‌هایی از زندگی خصوصی‌شان را به امانت نگاه داریم؛ سایر کتاب‌های بیوگرافی استاد، اغلب به شکل جمع‌آوری و تدوین ارایه شده است در حالی‌که اثر من به شکل رمان، زندگی‌نامه شهریار را بیان می‌کند.

وی اضافه کرد: در این اثر داستانی، تلاش کرده‌ام مخاطبان را با زندگی پر فراز و نشیب «استاد شهریار» از بدو تولد تا پایان زندگی و پشت سر نهادن دوره‌های کودکی، نوجوانی و چگونگی حضور وی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و ادبی آشنا کنم.

محمد حسین بهجت تبریزی ملقب به شهریار روز 27 شهریور 1367 رخ در نقاب خاک کشید و در مقبره‌الشعراء تبریز به خاک سپرده شد. بعدها روز درگذشت او را «روز شعر و ادب فارسی» نام نهادند.

حیدر بابایه سلام(سلام بر حیدر بابا) اثر شاخص شهریار و از شاه‌کارهای ادبیات ترکی آذربایجان  از معروف‌ترین آثار وی به شمار می‌رود که تاکنون به بیش از 80 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

این کتاب در 200 صفحه و به صورت مصور در فروشگاههای دفتر نشر فرهنگ اسلامی ارائه می گردد.

علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.daftarnashr.com ویا کانال تلگرام Telegram.me/daftarnashr مراجعه فرمایند.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.