جزییات خبر

تازه ترین اثر مهدی امین فروغی در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۰۹:۵۵ | نویسنده:
«فیض روح القدس» گزیده ای از میراث شیعی ادبیات عرب

 

کتاب «فیض روح القدس» جدیدترین تحقیق و ترجمه از نویسندۀ کتابهای «شعرو موسیقی در نوحه های طهران قدیم» و «محتشم نامه» توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشرگردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، در مقدمۀ این اثر که نگاهی گذرا به اشعار عرب جاهلی را شامل می شود، انعکاس فرهنگ و احساسات اقوام مختلف را می توان در آینۀ اشعارشان به نظاره نشست. در میان اعراب جاهلی شاعر در اجتماع، از مقامی والا و منزلتی رفیع برخوردار بود و این جایگاه باعث شده بود که قدرت شاعر گاهی از رییس قبیله هم فراتر رود. مردم در دوران جاهلی بر این باور بودند که به شاعر وحی می شود و از همین روی سخن او را همچون کاهنان می دانستند و هر قبیله ای در پرتو شاعر می زیست.

امین فروغی در باره این کتاب گفت :تاریخ پر فراز و نشیب تشیّع، مشحون از آثاری درخشان در عرصۀ ادبیات منظوم است که در طول اعصار و قرون به منزلۀ رسانه ای تاثیر گذار، پیام آسمانی قرآن و معارف حقّ پیامبر اکرم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را گسترش داده است.

وی ادامه داد: در میان آثار شیعی، آثاری چند از این امتیاز برخوردار است که به مهر تایید برخی از معصومین (ع) مزیّن شده است و برخی از آثار به گونه ای خاص بر دل و جان شیعیان نشست که گویی تاییدی از عالم معنا را با خود دارد.

«فیض روح القدس» گزیده ای از برترین اشعار شیعی در حوزۀ ادبیات منظوم عرب را در بردارد که به همراه شرح حال شاعر به علاقه مندان ارائه گردیده است.

این کتاب در 232 صفحه و در قطع وزیری در فروشگاههای دفتر نشر فرهنگ اسلامی و با تخفیف ویژه در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران – سالن ملل- غرفه 520 عرضه می گردد.

علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.daftarnashr.com ویا کانال تلگرام Telegram.me/daftarnashr مراجعه فرمایند.

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.