جزییات خبر

ماهنامۀ ۳۵ فرهنگ اسلامی منتشر گردید

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۰۹:۵۸ | نویسنده:
میز گرد این ماه: ناتوی فرهنگی یک واقعیت است.به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، در بخش ادبیات این شماره در حاشیه نشست بررسی شعر و ادبیات فارسی در تاجیکستان مطلبی با عنوان «مبارزه با زبان فارسی به خاطر اسلام هراسی است» آورده شده است.
«وضعیت داستان و رمان نویسی در افغانستان امروز» تیتر مقاله دیگری در بخش ادبیات می باشد. «حمید برای همیشه حمید است» و «نگاهی به شعر امروز تاجیکستان» سایر عناوین فصل ادبیات این ماهنامه می باشد.

«بازخوانی مفهوم قدرت نرم از دیدگاه تئوری صنعت فرهنگ» بیان می دارد که چگونه امروزه در عصر ارتباطات و اطلاعات، اهمیت مرزهای سیاسی و جغرافیایی کاهش، و اهمیت مرزهای فرهنگی افزایش یافته و افزایش تعاملات فرهنگی میان کشورها، مفهوم تازه «مرزهای فرهنگی» را رقم زده است.

«کیفیت رفتار اقتصادی در نگاه اسلام» مقاله ای است که با هدف تبیین کیفیت رفتار مطلوب اقتصادی در نگاه اسلام به بررسی مبانی و اصولی پرداخته است که چه رفتار اقتصادی در نگاه دینی مطلوب است. و «چرا عربستان هراسان شده است؟» عنوان مقاله بخش سیاسی می باشد.

گفت و گو با دکتر محمد حسین رجبی(دوانی) درباره «مسلمانان، الگوی خلافت و جهان امروز» مصاحبه ماه این ماهنامه می باشد.
ماهنامه فرهنگ اسلامی هر ماه با مدیر مسئولی علی‌اکبر اشعری و سردبیری محمد حسن زورق منتشر می‌شود.

علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.daftarnashr.com و یا www.farhangeeslamimag.com  و یا کانال تلگرام Telegram.me/daftarnashr مراجعه فرمایند.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.