جزییات خبر

ماهنامۀ ۳۶ فرهنگ اسلامی منتشر گردید

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۵/۳ - ۰۸:۵۹ | نویسنده:
میزگرد این ماه، تحلیل سیاست های عربستان سعودی و چالش های خاور میانهبه گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، «وداع با پدر شعر انقلاب اسلامی» عنوان پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی درگذشت شاعر نامدار و هنرمند ثابت قدم ـ آقای حمید سبزواری ـ می باشد، که در بخش ادبیات این شماره می خوانیم ، و در ادامۀ آن گلچینی از اشعار این شاعر صاحب سبک آورده شده است.

مطلب دیگری که در فصل ادبیات آمده است، بررسی مولفه های واقع گرایی اجتماعی در داستان های کوتاه دهۀ ۴۰ می باشد که با تجزیه و تحلیل درون متنی و ارجاعات برون متنی در داستان کوتاه «خاکستر نشین » نوشتۀ غلامحسین ساعدی به خوانش انتقادی و اعتراضی داستان های کوتاه واقع گرا پرداخته شده است.

مصاحبۀ ماه این شماره با استاد محمّد گلریز، از خوانندگان موسیقی سنتی و پاپ ایرانی و قطعاً برترین خواننده در دوران انقلاب و دفاع مقدس است که صدایش به عنوان میراث شفاهی جمهوری اسلامی ایران ، در سازمان میراث فرهنگی ثبت شده است . نام او «محمّد علی» و شهرتش «گلپایگانی» است. این مصاحبه با عنوان «من نگران شعر و هنر انقلاب هستم » آورده شده است.

فصل سیاست این شماره، به پژوهشی در خصوص افغانستان، مواد مخدر و مسائل سیاسی حاصل از آن در منطقه اختصاص یافته است.

«علامه محمد اقبال لاهوری ـ فیلسوف مصلح» یکی از عناوین مورد بحث در بخش فرهنگ و اندیشه می باشد. «تاملاتی در فرهنگ عفاف و راه های گسترش در آن» مقالۀ دیگری در همین فصل می باشد که به بررسی حجاب و عفاف و حفظ حریم میان زنان و مردان به عنوان یکی از مهم ترین شاخصه های آشکار جوامع اسلامی پرداخته است.

ماهنامه فرهنگ اسلامی هر ماه با مدیر مسئولی علی‌اکبر اشعری و سردبیری محمد حسن زورق منتشر می‌شود. این ماهنامه در۲۷۲ صفحه و با قیمت ۷۵.۰۰۰ ریال به مخاطبان ارائه می گردد.

علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.daftarnashr.com و یا www.farhangeeslamimag.com و یا کانال تلگرام Telegram.me/daftarnashr مراجعه فرمایند.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.