جزییات خبر

ماهنامه شماره ۳۷ فرهنگ اسلامی منتشر شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۶ - ۰۸:۳۶ | نویسنده:
میزگرد این ماه، پیرامون «تامین مالی بدون ربا»


به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، «ریچل، دختری بزرگ تر از تمام مردان آمریکا» عنوان مقاله ای در خصوص زندگی و فعالیتهای انسان دوستانه و قهرمانانۀ «ریچل کوری» از فعالان صلح فلسطین می باشد.
 

«بحران هویت در عربستان سعودی» به قلم حسن بشیر، نوشتاری با رویکرد جغرافیای فرهنگی، به بررسی انواع مختلف هویت ها می پردازد و پس از آن، به سیر تحولات نظام هویتی کشور عربستان سعودی از ابتدای تاسیس تا زمان کنونی نظر می افکند.

در جلسۀ نقد و گفتگو دربارۀ «ریشه های شرقی رنسانس در غرب» به عوامل پیدایش این پدیده اجتماعی و فکری در اروپا و در دیگر نقاط جهان می پردازد.

 

مصاحبه این ماه با «حسین رویوران» در مورد«فرآیند بیداری اسلامی و دولت های ارتجاعی در منطقه» می باشد. در بخشی از فصل ادبیات این شماره، گفت و گویی با مقصود حیدریان –معاون خانه مولانا – درباره «ستیزش با زبان فارسی در افغانستان» صورت گرفته است. در ادامه این بخش به عرفان و نوآوری های ادبی در «اشعار سنایی» پرداخته شده است.

ماهنامه فرهنگ اسلامی هر ماه با مدیر مسئولی علی‌اکبر اشعری و سردبیری محمد حسن زورق منتشر می‌شود. این ماهنامه در۲۸۰ صفحه و با قیمت 75000 ریال به مخاطبان ارائه می گردد.

علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.daftarnashr.com و یا www.farhangeeslmimag.com  و یا کانال تلگرام Telegram.me/daftarnashr مراجعه فرمایند.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.