جزییات خبر

ماهنامه شماره ۳۸ فرهنگ اسلامی منتشر شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۶/۷ - ۱۳:۱۶ | نویسنده:
میزگرد ماه: «فرآیند بیداری اسلامی در ظرف جغرافیایی تمدن اسلامی»به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، «زبان فارسی در خطر است!» عنوان مصاحبۀ ماه با دکتراحمد خاتمی، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی می باشد. در این گفت و گو: تعریف زبان، تاریخ زبان فارسی، زبان های مهم امروز دنیا، تاثیر اسلام بر زبان فارسی و... بیان شده است. 

«گفت و گو با شاعری که شعرش را به انقلاب اسلامی هدیه کرد» در خصوص مرحوم «مهرداد اوستا» از استادان بزرگ در حیطۀ شعر انقلاب اسلامی می باشد. این گرد همایی به مناسبت درگذشت استاد و با حضور خانوادۀ محترم ایشان صورت گرفته است. در ادامه نمونه هایی از شعرهای استاد آورده شده است. 
در بخش دیگر ادبیات این شماره، «سبک شناسی شعر و ادبیات انقلاب اسلامی» حاوی گفت و گوهای تعدادی از کارشناسان ادبیات، شاعران و پژوهشگران در بارۀ شعر انقلاب اسلامی می باشد. 

متن سخنرانی «دکتر محمد حسن زورق» در مراسم چهلم پدر شعر انقلاب اسلامی «حمید سبزواری» که در سبزوار برگزار شد، تحت عنوان «بزرگ ترین انقلاب و چهره های درخشانش» در ادامۀ فصل ادبیات آورده شده است. 

«گلچین شعر» شامل شعر «حج ابراهیم» سروده ناصر خسرو و «زمزمه زمزم» از سپیده کاشانی می باشد. 

فصل سیاسی را نوشتاری از «حسین رویوران» با تیتر «آغاز شکاف میان رژیم صهیونیستی و غرب» و مقالۀ دیگر بخش بیداری اسلامی را «بیم ها و امید های بیداری اسلامی» به قلم محمّد مهدی مظاهری تشکیل می دهند. 

ماهنامه فرهنگ اسلامی هر ماه با مدیر مسئولی علی‌اکبر اشعری و سردبیری محمد حسن زورق منتشر می‌شود. این ماهنامه در۲۶۴ صفحه و با قیمت ۷۵.۰۰۰ ریال به مخاطبان ارائه می‌گردد.

علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.daftarnashr.com و یا www.farhangeeslmimag.com  و یا کانال تلگرام Telegram.me/daftarnashr مراجعه فرمایند.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.