جزییات خبر

چهلمین شمارة ماهنامۀ فرهنگ اسلامی منتشر شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱۹ - ۱۲:۳۹ | نویسنده:
میزگرد ماه: آمریکا و چالش های فرارو در منطقه خاورمیانه

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، در این میز گرد، با رویکردی جدید به این موضوع پرداخته شده است.

«النهضة و تجدید فکری در جریان اخوان المسلمین» عنوان مقا له‌ای از حسین رویوران، کارشناس مسائل خاورمیانه در خصوص تشکیل و تاسیس جنبش اخوان المسلمین، گسترش آن و کنش ها و واکنش های مربوط به آن است.

در بخش فرهنگ و اندیشه مطلبی با عنوان « عملکرد موزه‌ها در برابر موضوع جنگ» به این مسئله پرداخته است که آیا موزۀ جنگ به عنوان عامل بازدارنده عمل می‌کند و راهکار مناسبی برای ترس از نزدیک شدن به جنگ و کاهش تفکرات جنگ طلبانه ارائه می‌دهد؟

مصاحبه ماه با عنوان« رسالت فلسفۀ اسلامی در عصر ما» با دکتر محمد علی رمضانی فرانی صورت گرفته است. وی مؤلف و مترجم در موضوعات: روش شناسی مطالعات مدیریت اسلامی، ماهیت فلسفة اخلاق، بازسازی علوم انسانی و...می باشد.

در فصل جامعه شناسی، مقاله ای با عنوان « بررسی جامعه شناختی کارکردهای فرهنگی مراسم و مناسک دینی» درج شده است. در این مقاله، به ابعاد جامعه شناختی این مناسک دینی پرداخته شده است.

«نقش زن ایرانی در گذر تاریخ» ، «15 سال پس از یازده سپتامبر تروریسم نیرومندتر شده است» و «فرصت‌ها و تهدیدهای بیداری اسلامی» عناوین سایر مقالات این شماره هستند.

ماهنامة فرهنگ اسلامی هر ماه با مدیر مسئولی علی‌اکبر اشعری و سردبیری محمد حسن زورق منتشر می‌شود. چهلمین شمارة این ماهنامه در264صفحه و با قیمت 75.000 ریال به مخاطبان عرضه می‌شود

توزیع این ماهنامه از طریق دکه‌های مطبوعات  و کتاب‌خانه‌های عمومی و یا اشتراک صورت می‌گیرد. همچنین علاقه مندان می توانند این ماهنامه را از سایت های طاقچه، جار، لیماتک و مگ ایران دریافت نمایند و یا از سایت «فرهنگ اسلامی» با ارسال رایگان به سراسرنقاط ایران تهیه نمایند.

علاقه مندان  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.daftarnashr.com و یا www.farhangeeslamimag.com ویا کانال تلگرام Telegram.me/daftarnashr مراجعه فرمایند.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.