جزییات خبر

نشست نقد و بررسی کتاب «اسلام و سکولاریسم، از آغاز تا امروز» در دفتر نشر فرهنگ اسلامی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۴:۳۶ | نویسنده:
نشست نقد و بررسی کتاب«اسلام و سکولاریسم، از آغاز تا امروز » روز سه شنبه ۱۴ دی  ساعت ۱۴-۱۶ در دفتر نشر فرهنگ اسلامی برگزار می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، این کتاب نوشته محمدحسن زورق می باشد و جلسه با حضور آقایان محمد رجبی، علی اکبر اشعری و محمدحسن زورق برگزار می شود.

نویسنده در این کتاب دو جریان تاریخی پس از رحلت پیامبر اکرم را با عنوان «کرهي» و «طوعي» دسته‌بندی می‌کند و توضیح می‌دهد که جريان «کرهي» و زنجيره‌اي از حوادث زمينه‌اي فرآيندي را ايجاد می‌‌کند که نخستين حلقه آن تبديل نظام امامت به خلافت و پس از آن تبديل به نظام سلطنت بود به‌ نحوی که سلطنت‌هاي اموي و عباسي پديدار و جهان اسلام به شرق ـ به مرکزيت بغداد ـ و غرب ـ به مرکزيت قرطبه ـ تجزیه شد و جنگ‌هاي صليبي، رنسانس، انقلاب صنعتي و انقلاب‌هاي بزرگ سکولار تحت تأثير همين جريان تاريخي قرار گرفت.

کتاب «اسلام و سکولاریسم، از آغاز تا امروز» با توجه به استقبال اندیشمندان و مخاطبان کتاب «دو حرکت در تاریخ» در 972 صفحه و قطع وزیری از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی روانه بازار نشر کتاب شده است.

دفتر نشر فرهنگ اسلامی واقع در میدان هروی- خ وفامنش- خ آزادی- خ افتخاریان- کوچه مریم پ 23 می باشد. حضور برای عموم علاقه مندان آزاد است.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.