جزییات خبر

رونمایی و نقد و بررسی کتاب «فلسفه تاریخ» در دفتر نشر فرهنگ اسلامی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۰:۱۳ | نویسنده:
«فلسفه تاریخ» یکی از تازه‌ترین آثار دفتر نشر فرهنگ اسلامی در آیینی با حضور نویسنده کتاب، محمدحسن زورق و چند صاحب‌نظر رونمایی و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

رونمایی از کتاب جدید دفتر نشر فرهنگ اسلامی

صاحب‌نظران، «فلسفه تاریخ» را نقد می‌کنند

 

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، این آیین قرار است روز سه‌شنبه 24 مرداد در ساختمان مرکزی این دفتر و با حضور صاحب‌نظرانی مانند سید‌حسین حسینی، حمید خویی و حسین رویوران برگزار شود.   محمدحسن زورق در کتاب جدید خود که در هفت فصل منتشر شده، معتقد است تاریخ به سوی خودآگاهی و خدا آگاهی به پیش می‌رود.

چیستی تاریخ، چیستی فلسفه و قلمروهای فلسفه و فلسفه تاریخ مباحث فصل اول را تشکیل می‌دهد و در فصل دوم مباحثی مانند چیستی و کیستی انسان, راز برکشیدگی انسان و ناخودآگاهی و خودآگاهی به بحث گذاشته می‌شود و فصل سوم نیز به اراده، اختیار، عقل، عشق، آزادی و رابطه‌ی خودآگاهی با کیستی انسان می‌پردازد.

بر همین اساس در فصل چهارم درباره اصول علم، تاریخ، فطرت، شهوت و روندهای تاریخی بحث و در فصل پنجم با نگاهی مجدد به عوامل تاریخی، درباره فطرت، خدا و عشق به خدا بعنوان محرک تاریخ پرداخته شده است.

فصل ششم کتاب نیز از پیش‌ران‌های تاریخ و فرآیندهای اجتماعی و روندهای تاریخی و سیر تمدن‌ها سخن به میان آورده است و در نهایت فصل هفتم تلاش می‌کند تا خواننده را با مختصات جهان فردا، راه تاریخ و هزاره سوم میلادی و تقدیر تاریخ آشنا کند. کتاب فلسفه تاریخ در هفت فصل و بیست و یک بخش و 456 صفحه  تنظیم و در هزار نسخه و با قیمت 34000 تومان عرضه شده است.

آیین رونمایی و بحث و بررسی دربارۀ کتاب فلسفه تاریخ ساعت 16 روز سه‌شنبه 24 مرداد 1396 در محل دفتر نشر فرهنگ اسلامی واقع در میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان آزادی، خیابان افتخاریان، کوچه مریم پلاک 23 برگزار می‌شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.