جزییات خبر

از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی

کتاب «خانواده‌ی مسلمان و فضای مجازی» در بوته نقد متخصصان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۲:۰۷ | نویسنده:
دو استاد برجسته علوم ارتباطات و جامعه‌شناسی کتاب «خانواده‌ی مسلمان و فضای مجازی» تازه‌ترین اثر دکتر سعیدرضا عاملی استاد شاخص ارتباطات دانشگاه تهران را به نقد می‌کشند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، دکتر یونس شکرخواه استاد دانشگاه، روزنامه‌نگار با سابقه و سردبیر همشهری آنلاین و یونس نوربخش جامعه‌شناس و استاد گروه علوم اجتماعی دانشگاه تهران دو سخنران این نشست تخصصی هستند که ساعت ۱۶:۳۰ روز دوشنبه سوم مهر 1396 در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

دفتر نشر فرهنگ اسلامی به تازگی کتاب «خانواده‌ی مسلمان و فضای مجازی» را به قلم دکتر سعیدرضا عاملی رییس دانشکده مطالعات جهان، استاد گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو جدید شورای عالی فضای مجازی منتشر کرده است.

دغدغه‌ی اصلی نویسنده این کتاب بهره‌گیری از فضای مجازی برای توسعه و پیشرفت و تسهیل زندگی مردم و ارتقای فرهنگ و تصحیح روابط بین ‌فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی است.

این اثر با هدف بازتعریف فضای مجازی مفید، موثر، سالم و پویا برای خانواده‌ی مسلمان نوشته شده است تا در پرتو این مباحث، هم به جنبه‌های آموزشی برای چگونگی استفاده از این فضا پرداخته شود و هم خانواده‌ها با ظرفیت‌ها و خطرات و آسیب‌های فضای مجازی نسبت به اعضای خانواده خود در گروه‌های سنی و جنسی متفاوت آشنا شوند.

نشست ویژه‌ی نقد و بررسی کتاب «خانواده‌ی مسلمان و فضای مجازی» با حضور دکتر یونس شکرخواه، دکتر یونس نوربخش و دکتر سعیدرضا عاملی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.