بیوگرافی

بیوگرافی سیدمحمدتقی آیت اللهی

دکتر سیدمحمدتقی آیت اللهی به سال 1331 خورشیدی در شیراز چشم به جهان گشود.

وی تحصلات عمومی و عالی خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه شیراز گذراند و سپس دوره های دکترای تخصصی آمار زیستی و فوق دکترای اپیدمیولوژی خود را در دانشگاه های کلمبیا(آمریکا)، دورتموند (آلمان)، لندن و نیوکاسل (انگلستان) سپری کرد. او در حین تحصیلات علوم اسلامی را فرا گرفت و مطالعات دینی خود را ادامه داد. و علاقه خویش را به تالیف و ترجمه آثاری در مکتب تشیع از خود بروز داد که از آن جمله می توان به کتابهای «اخلاق، سیاست و حکومت در نهج البلاغه» و «تاریخ سیاسی غیبت امام دوازدهم (عج)»، « ولایت فقیه، زیربنای فکری مشروطه مشروعه» و ... اشاره کرد.

او سالها مدرس «شیعه شناسی» و سخنران مدعو در این زمینه در مجامع علمی و کنفرانس های کشوری و بین المللی اعم از حوزوی و دانشگاهی بوده و مقالات متعددی از وی در مجلات پژوهشی و ... منتشر شده است. وی از سال 1376 به افتخار خادمی آستان قدس رضوی(ع) تشرف یافته است.

دکتر آیت اللهی دوره دکترای تخصصی آمار زیستی را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاسیس کرده و به تدریس و پژوهش در این زمینه پرداخته و دهها متخصص را تربیت نموده و آثار متعدد علمی از جمله پنج کتاب دانشگاهی و بیش از دویست مقاله علمی در مجلات معتبر از خود بجای گذاشته و عناوین بین المللی علمی را کسب نموده و به مرتبه «استاد ممتازی» ارتقاء یافته است.

سایر تالیفات

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دفتر نشر فرهنگ اسلامی می باشد.